CATHY DAVEY & JAPE – POZOR ZMENA!

POZOR ZMENA – Jape zo zdravotných dôvodov nevystúpi, náhradou bude koncert slovenského pesničkára Richarda Vávru, ktorý vystupuje pod pseudonymom Archívny Chlapec.

Cathy Davey sa po úspešnom vystúpení na Pohode vracia na Slovensko. Z veľkého festivalového pódia sa presunie do menšieho klubu, ktorý jej, ako pesničkárke, bude sedieť možno ešte lepšie.

Dublinská speváčka a skladateľka má za sebou ocenenia Choice Music Prize a Meteor Award, spolupracovala s Elbow, bola predskokankou Grahama Coxona, R.E.M. či Supergrass. Objavila sa tiež na albume Foreverland od The Divine Comedy z roku 2016. Vo V-klube zahrá svoje skladby v triu spoločne s bubeníkom a druhým gitaristom.

„Lepšiu pesničkárku v Írsku momentálne nenájdete,“ napísali The Irish Times o Cathy Davey po tom, ako sa umiestnila v ich ankete The 50 Best Irish Acts na treťom mieste.

Pozvánka Cathy Davey na koncert.

Pred Cathy Davey vystúpi Archívny Chlapec vlastným menom Richard Vávra, ktorý očaril indie neofolkových nadšencov pred dvoma rokmi debutom Zvery. Na svoj debut nadviazal ambicióznejšou dvojkou Tranzit, ktorá vyšla v prestížnom vydavateľstve Slnko records.

Vstupné: 8€ – tickpo.sk

4. júna 2019 o 19:00