Cestovanie v čase? Na Golden Age Festivale zaručené!

V sobotu 21. septembra 2019 sa v bratislavskom V-klube uskutoční 6. ročník medzinárodného festivalu autentického tradičného hot jazzu a swingu.

GOLDEN AGE FESTIVAL je jediný medzinárodný festival na Slovensku, ktorý sa zameriava na autentickú interpretáciu hudby z počiatkov vzniku jazzu, jeho tzv. zlatej éry (Golden Age). Zoskupenia, ktoré organizátori na festival pozývajú, sú vyberané s veľkými nárokmi na kvalitu. Tento rok za môžu návštevníci tešiť na účinkujúcich z Nemecka, Čiech a Slovenska. Po koncertoch nasleduje už tradičná improvizovaná jam session všetkých účinkujúcich, ktorá sa teší veľkej obľube poslucháčov, ale aj samotných hudobníkov.

Riaditeľ festivalu, klavírny virtuóz medzinárodným renomé a saxofonista, Ladislav Fančovič, o šiestom ročníku festivalu povedal: „Možno sa to bude zdať zvláštne, ale nájsť skutočne autentické orchestre je dnes čím ďalej tým ťažšie. O to väčšiu radosť mám z toho, že sa nám podarilo angažovať skutočne skvelé orchestre z Nemecka a Čiech, ktoré hrajú naozaj tak krásne štýlovo, že máte pocit, že ste sa naozaj preniesli v čase. Golden Age Festival je známy aj tým, že sa každé zoskupenie zahrá okrem amerických vypaľovačiek aj svoje národné dobové šlágre, čo nemajú možnosť návštevníci koncertov zažiť nikde inde. Z Čiech prídu Prague Rhtyhm Kings, ktorí pokračujú v tradícii autentickej interpretácie po vzore legendárneho Originálního Pražského Synkopického Orchestru a prinášajú čistokrvný a štýlovo vycibrený hot jazz rokov dvadsiatych. Skvelým hosťom z Nemecka je Rufus Temple Orchestra, ktorí majú za sebou účinkovanie na mnohých zahraničných festivaloch a súťažiach. Cez ich koncert sa posunieme do rokov tridsiatych a okrem raného amerického swingu zahrajú aj niekoľko skvelých humorných nemeckých piesní medzivojnového obdobia, ktoré v prekladoch do mnohých jazykov dobyli svet. Trojicu účinkujúcich už tradične uzavrie náš slovenský Fats Jazz Band, ktorý tento rok ponúkne poslucháčom viaceré novinky v repertoári a predstaví aj unikátne, raritné nástroje – bas saxofón či historický vibrafón. Koncert Fats Jazz Bandu bude pozostávať z prierezu hudby od 20. rokov až po skutočne bláznivý swing 40. rokov.

Nástroje všetkých troch účinkujúcich sú na naše nesmierne potešenie originálne kúsky z 20-tych až 40-tych rokov, čo je dnes už naozaj veľká rarita.“ dodal Fančovič.

Golden Age Festival je od svojho vzniku súčasťou Bratislavského kultúrneho leta a hradných slávností a patrí medzi najzaujímavejšie podujatia, ktoré tvoria záver kultúrneho leta.

Dátum: 21.9.2019

Miesto konania: V-klub, Nám. SNP 12, Bratislava

Začiatok koncertu: o 19:00 hod.

Program:

19:00 PRAGUE RHYTHM KINGS (CZ)

20:15 RUFUS TEMPLE ORCHESTRA (DE)

21:30 FATS JAZZ BAND (SK)

Na záver skvelá improvizovaná jam session všetkých účinkujúcich

Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

FACE BOOK: https://www.facebook.com/events/269281143948136/