Cestovateľské kino: Ako ísť sama a pritom nebyť sama na Aljaške

Vyrazte na túru naprieč kúzelnou krajinou zahalenou v bielom šate! Príďte si vychutnať jedinečnú atmosféru tejto prírodne a kultúrne bohatej krajiny. Cestovateľka Kamila, ktorá sa rozhodla sólo prebrodiť Aljašku len s batohom na chrbte, spoločne s nami prestopuje takmer 1300 km južnej centrálnej časti Aljašky. Za mesiac sa stihla zamilovať do krajiny, ľudí, údeného lososa, ale aj skoro 19-hodinového denného svetla.Prenesieme sa na miesta, kde objavíme ohromujúce fjordy, unikátne ľadovce a kochať sa budeme aj nezabudnuteľnou prírodou. Čaká nás stretnutie s miestnymi kmeňmi a ich tradičnou kultúrou. Stanovanie v divočine jej ponúklo pohľad na medvede, rysy, soby, dokonca aj losy. Navštívte s nami najväčšie mesto Aljašky, Anchorage, ktoré sa nachádza v tieni pohoria Chugach. Zažite, aké je to ocitnúť sa osamotený na chate bez vody a elektriny, starať sa o psí záprah a odhaliť nevídané scenérie. Svet s nezmazateľnými dojmami predstaví vášnivá cestovateľka Kamila Dulová. Obujte si snehule, vyrážame!

štvrtok 8. 6. 2023 o 19.00 hod.
vstupenky: tickpo.sk
FB event: www.facebook.com/events/6722919087742466/

Kamila Dulová
je mladá cestovateľka, ktorá sa cestovaniu začala venovať počas svojho štúdia prostredníctvom projektov Erasmus+. Chcela však viac cestovať, vyberať si destinácie sama a preto vo vlastnej réžii začala objavovať miesta po Európe. Po návrate z Ázie a ukončení bakalárskeho stupňa sa rozhodla pre radikálnu zmenu a dala si pauzu od magisterského štúdia, čo jej umožnilo precestovať ďalšie európske krajiny a nakoniec sa usadiť v USA, ako au pair. Tam sa jej podarilo splniť si cestovateľské sny, vrátane návštevy krásnych národných parkov, preľudnených metropol západného aj východného pobrežia, tripu na Kubu a nakoniec aj jej milovanej Aljašky. Mesačné sólo cestovanie po Aljaške bolo jej poslednou veľkou zahraničnou cestou. Po návrate domov počas pandémie sa z cestovania po svete stalo objavovanie krás Slovenska prostredníctvom diaľkových pochodov a krátkych turistických výletov.

V-klub: Ako ísť sama a pritom nebyť sama na Aljaške, 8.6.2023