Otváracie hodiny pokladne: Hodina pred predstavením

PANČLAJN Stand-up Comedy Show

Pančlajnová výprava za júnovou brigádou, akú si ešte nežral! Priprav sa na zber sladkých vtipov, vyväzovanie situačných fórov, zalievanie suchého humoru, prihnojovanie frkmi, ale aj zaváranie sladkokyslých úškrnov. Do standupových polí nadšene vyrazí hrdý traktorista s rádiovkou na hlave i partička kombajnistov. Juraj Šoko Tabaček, Michael Szatmáry, Jakub Zitron Ťapák, Jakub Lužina, Joe Trendy, Matej Adámy a Samo Trnka si vyhrnú rukávy, aby sa s vervou pustili do práce. V role trubadúra s gitarou sa zaskvie Tomáš Sloboda.

 

štvrtok 15. 6. 2023 o 17.00 hod.
vstupenky: tickpo.sk
FB event: facebook.com/events/545551771063293

 

Juraj Šoko Tabaček
Bratia Česi majú Bolka a my máme Šoka! Vypudený zo skautského oddielu, vrelo prijatý do stand-upového košiara. Svojským šušlaním vybaví pre chlapov v krčme poctivého čapáka a pre dievky bublinkový sifón. Nájsť a preosiať humor prvej akosti je ako hľadať ihlu v kope zmoknutého sena za družstvom. Tento zberač bobulových plodín nám však naloží onakvejšiu kopu srandy, že si s lačným pohľadom vypýtame dupľu a potom ešte ďalšiu.

Michael Szatmary
Od mláťačky si svižným poklusom odbehne aj Miško. Spočiatku stand-upový zborista, časom impozantný sólista! Udávač trendov so slúchadlami na hlave, ktoré si požičal od Otíka z Vesničko má středisková. Vlastnou mierkou pre vtip bude prihnojovať okrasné rastlinky v záhonoch aj naše zmysly pre dôvtip. Čo nepohnojí, to vyváži ležérnym šarmom kombajnistu.

Jakub Zitron Ťapák
Z hadraplánu vystupuje sympatický Jakub a s chirurgickou presnosťou zapína montérky. Prostoreké žarty ho sprevádzajú odkedy začal mutovať. Chlapi raz škodoradostne hodili Zitrona do suda s pivom a povedali, že je to Radler. Vyväzovanie viniča či situačných fórov berie s rovnakou poctivosťou ako dedinský farár koštovku omšového. Čo nedá slovom, dá gestom, hrdo a nahlas!

Jakub Lužina
Domnievame sa, že sa Lužina v útlom veku najskôr naučil nadávať až potom rozprávať! Myslel si, že pôjde s partičkou skejtovať. Namiesto toho vyfasoval záhradkárske nožnice a krhlu s vodou. Kubo, obecný polievač suchého humoru aj prostorekej drzosti. Štipľavo si zahreší nielen pri strihaní kríkov, ale aj nechtov. Vie oceniť výhľad z dedinského kopca na miestnu faru aj pohľad do blba zo susedovej latriny. Ako správny družstevník, najľúbeznejšiu slovenčinu prská vtedy, keď si sprostonárodne uľaví.

Joe Trendy
Nepredvídateľný, tajomný a naturálny štamgast z dolného konca dakde na severe. Najradšej by so svojou milou úrodu sial v kope sena, kdesi Pánubohu za chrbtom, ale brigáda nepustí! Pýta si celého človeka a počas stand-upu mu bude frajerkou iná poľnohospodárska mašina. S nabaleným obedárom prichádza do veľkých stand-upových láni Joe, aby nám mechanicky vyprázdnil svoj zásobník frkov a nečestných odpisov.

Matej Adámy
Predák a miestny macho! Svoje polyesterové tesilovky zavesil na klinec, aby bratsky pomohol chalanom z družstva. S prekríženými rukami a opálenými presne podľa rukávov ostrovtipne pindá do všetkého naokolo. Vysokovýkonný kombajn je mu pýchou aj prekliatím. Neštíti sa s ním parkovať na mieste pre invalidov. Keď idú chlapi na jedno točené, on si radšej odbehne zavariť čerstvo pozbierané čerešne alebo humorom prepasírovaný džem.

Samo Trnka
A kľúče od traktora pyšne drží… Samo! Vedúcko s baretom narazeným do polky čela a samopašným úsmevom na počkanie. Tento barón komikov a skrytý filozof je rozhodnutý vylúštiť nejednu záhadu sveta. V tieni stromu pri poli rád lúšti sudoku a lamentuje pri otázke: čo bolo skôr, vajce alebo sliepka? Buďme spolu so Samom pri odhaľovaní tajomstiev a záhad pančlajnového stand-upu.

Tomáš Sloboda
Spevák, skladateľ, multiinštrumentalista a hudobný producent, ktorý je známy z kapiel Tomáš Sloboda a Sounds Like This, Le Payaco či All Stars Band. Ako producent sa podieľal na viacerých albumoch skupín ako Hex, Billy Barman, Vetroplach či Živé kvety. Je blázon do vinylov.