Otváracie hodiny pokladne: Hodina pred predstavením

TOLSTOYS + NEVER SOL

Tolstoys sú mladé kvinteto z Bratislavy, ktoré prináša zrelo znejúci dream-pop s prvkami elektroniky a akustickej hudby.

Nezameniteľný hlas speváčky Ely Tolstovej obohatený o melancholické indie-popové melódie a údernú rytmickú sekciu, vpletený do zaujímavých aranžmánov (s použitím huslí, kontrabasu a samplov) vás rýchlo vtiahne do špecifického sveta mladej bratislavskej kapely. Ich album “Botanika“ vyhral cenu Debut Roka na Radio Head Awards 2017. Minulý rok účinkovali na festivaloch Pohoda a Grape a predstavili sa aj na showcase festivaloch MENT v Ljubljane, BUSH v Budapesti, Sharpe v Bratislave a taktiež na najprestížnejšom showcase festivale v Európe -holandskom Eurosonic Noorderslag.

Po jednom z nich napísal Dom Gourlay, redaktor hudobného magazínu Drowned in Sound: “Robiť tak dobrú, tak stimulujúcu a zároveň tak premyslenú hudbu v takom ranom štádiu ich kariéry bude do budúcna bezpochyby prinášať ovocie.”

Pred koncertom Tolstoys vystúpi česká speváčka Never Sol, ktorej hudba je označovaná za melancholický synthpop. Zvuk jej tvorby je založený na analógových syntetizátoroch a speve.

Vstupné: tickpo.sk: 7 €, na mieste: 8 €

9. mája 2019 o 19:00