Vianočný Bazár Chalaňov

Deviaty ročník charitatívneho projektu troch hercov – Róberta Jakaba, Lukáša Latináka a Mariána Miezgu. Príďte podporiť dobrú vec a užiť si predvianočnú pohodu v príjemnej atmosfére plnej nenútenej zábavy so známymi osobnosťami.

Aj tento rok sa budú počas Vianočného Bazáru Chalaňov, ktorý sa uskutoční 15. – 16. decembra, predávať zozbierané veci, ktoré ľudia prinesú do priestorov V-Klubu už v piatok 14.12. Neváhaj vytriediť preplnené skrine či pivnice, nazri na všetky police a každá nepoškodená vec si u chalanov aj vďaka daru začne písať svoj nový príbeh. Nevadí, že už je dávno z módy alebo je technologicky z éry Sputnika. Keď je nepoškodená a funguje, tak si isto nájde nového majiteľa, ktorý sa jej poteší, a navyše jej kúpou prispeje na podporu zaujímavých projektov. Netreba sa obávať, na cene sa dá vždy dohodnúť – koniec-koncov, ide predsa o podporu dobrej veci.
Veci, ktoré si nenájdu svojich šťastných majiteľov počas víkendu neskončia v koši. Naopak, poputujú ďalej ľuďom, ktorí ich potrebujú a môžu využiť – či už v rómskych osadách, sociálne znevýhodnených rodinách či u ľudí bez domova. Rozdelené je tak všetko okrem pár kúskov, ktoré sú odložené na ďalší ročník.
Tento rok sa finančné prostriedky prerozdelia medzi OZ Imobilio, OZ CDKL5, OZ Equity a OZ Babie leto. Inými slovami, pomôžete rodinám s ťažko chorými deťmi, aby mohli absolvovať čo najviac rehabilitácií, telesne postihnutým mladým ľuďom prispejete na zapojenie sa do športových turnajov s paraolympijským športom Boccia, a deťom zo sociálne znevýhodnených rodín a rómskych osád, aby sa spolu integrovali a vytvárali nové priateľstvá.
Bodkou za touto víkendovou charitatívnou akciou býva už každoročne očakávaný „Vianočný Žúr Chalaňov“, kde vystupujú známi speváci, hudobné skupiny, herci a osobnosti spoločenského a kultúrneho života bez nároku na honorár. Tento rok bude žúr v pondelok 17.12. 2018 v MMC.