Vo veku 68 rokov zomrel hudobník a skladateľ Vašo Patejdl

Vašo Patejdl na oslave 50 rokov V-klubu (r. 2015)

S hlbokým smútkom v srdci sme prijali správu o úmrtí speváka, skladateľa a nezabudnuteľnej osobnosti slovenskej hudobnej scény, Vaša Patejdla. Dnes vo veku 68 rokov odišiel jeden z najvýraznejších talentov, ktorý nás obdaroval nezabudnuteľnou hudbou.

Vašo Patejdl bol nielen zakladajúcim členom skupiny Elán, ale aj hudobníkom, ktorý pravidelne oživoval pódium bratislavského vysokoškolského klubu V-klub. Jeho hudba nás sprevádzala na nezabudnuteľných koncertoch a vždy nás dokázal potešiť svojimi melódiami. Úspech zožal nielen na festivale Bratislavská lýra, kde získal striebornú a zlatú lýru, ale aj za hranicami, o čom svedčí tretie miesto na Medzinárodnom festivale piesní vo Viña del Mar v Čile za pieseň „Afrika je v nás“.

Svojím hudobným dielom prispel k tvorbe mnohých slovenských i zahraničných interpretov a jeho spolupráca so skvelými umelcami, ako sú Beáta Dubasová, Marika Gombitová, Banket či Heidi Janků, zostanú v našich pamätiach naveky. Hudobný odkaz Vaša Patejdla nezostal obmedzený len na hudobné skladby, ale prenikol aj do filmového sveta v podobe piesní vo filme Fontána pre Zuzanu.

V rozhovore pre denník SME raz povedal: ‚Keď sme ešte hrávali vo „Véčku“ ako kapela do tanca, vždy sme sa tešili na sobotu, lebo sme sa mohli ukazovať pred babami. Oni tancovali a počas pauzy bol čas im niečo pekné povedať.‘ Jeho prítomnosť a hudba nám tak zostanú v spomienkach navždy.

Prajeme úprimnú sústrasť rodine.

TEXT: Redakcia
FOTO: Roman Spišiak, archív V-klub