Milan Lasica

Milan Lasica © Peter Stanley Procházka

Vo veku 81 rokov zomrel významný slovenský herec, humorista, režisér, dramatik, prozaik,  textár a spevák Milan Lasica.

Minulý rok v polovici mája mal Milan Lasica vystúpiť aj na oslavách 55. výročia Véčka. Tie sa nakoniec pre pandemické opatrenia museli odložiť, ale majster Lasica prisľúbil, že na stretnutí „starých véčkarov“ zaspieva tri-štyri pesničky, aby na chvíľu pomohol obnoviť atmosféru slávneho V-klubu. Milan Lasica v minulosti krstil vo V-klube svoje knihy, vo Véčku začínali ako dvojica s Júliusom Satinským. Po prvýkrát tu uviedli svoj slávny program Ktosi je za dverami, ktorý nakrúcala Slovenská televízia. Koncom 60. rokov pôsobil v Divadle na korze a herci po premiére chodili oslavovať práve do Véčka.

Milan Lasica © Peter Stanley Procházka

Keď som začal fotiť vo V- klube, mal som 16 rokov. Milan mal 28 rokov,  a  tak som v jeho spoločnosti s obdivom mohol len mlčať. Ostalo nám to až dodnes. Keď sme sa s Milanom stretli vo V klube,  vždy sme si dobre pomlčali,“ spomína na Milana Lasicu fotograf Peter Stanley Procházka.

V Milanovi Lasicovi strácame významnú osobnosť nášho kultúrneho a verejného života, jedného z najvýraznejších a najvšestrannejších umelcov. Všetkým blízkym vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Česť jeho pamiatke!